Çene Estetiği ile Yüzünüzde
Altın Oranı Yakalayın!

Estetik, Güzellik, Sağlık

Çene Estetiği Nedir?

Çene estetiği, genelde burun ve yüz estetikleri ile kombine uygulanan bir operasyondur. Estetik prosedürler değerlendirilirken hastalarımızın tüm yüz hattına bakarak beklentiye gore birden fazla prosedürü uygulayabiliyoruz.

Genel olarak cene estetiği, disariya doğru cikik ve hem estetik hem de fonksiyonel anlamda hastalarimizi negatif etkileyen durumlarda uygulariz. Ancak gunumuzde yaygin olarak da plastik cerrahide altin standart olan “üçgen yüz” formunu yakalamak adina tercih ettiğimiz bir prosedürdür.

Operasyon sonrasi hastalarimizin yuzu dikdörtgen formdan ucgen forma donusur ve böylelikle estetik anlamda cok önemli olan ve daha once yanaklar ve fazla yag dokusu sebebi ile belirgin olmayan “cene cikintisi” elde edilir.

Onemli husus sudur ki cene estetiği bazen cok daha komplike olan ve kemik yapisina mudahele ettiğimiz için bir sure çiğnemeden dinlenme suresi geçirilmesi gereken bir operasyon olabilir. Bazen de yalnızca cene ucu ve yanaktaki yag dokusuna mudahele ederek cene yapisini estetik anlamda iyileştirdiğimiz göreceli olarak zahmetsiz prosedürler olabilir. Muayenenizi takiben operasyon sekli ve detaylari tum acikligi ile sizlerle paylasilacaktir.

İletişim Formu