Karın Germe Estetiği ile
Ayva Göbeğinden Kurtulun!

Estetik, Güzellik, Sağlık

Karın Germe Nedir?

Karın germe ameliyatı, orta ve alt karın bölgesinde bulunan yağ fazlalığının ve sarkık haldeki derinin alındığı ve gevşemiş olan karın kaslarının onarılarak sağlamlaştırıldığı bir cerrahi girişimdir. Hastanın karnının durumuna göre tam karın germe veya mini karın germe işlemleri yapılabilir.

 

Tam karın germe işlemi sıklıkla doğum yapmış ya da aşırı kilo alıp vermiş kişilere uygulanır. Eğer hastanın göbek deliğinin üstünde ve altında eliyle tutabileceği bir kat oluşuyorsa tam karın germe için uygun bir aday demektir. Deri ve yağ fazlası sadece göbek altında toplanmışsa mini karın germe yapılır.

Karın Germe Nedir

Karın germe ameliyatı bir şişmanlık tedavisi değildir. Şişman kişiler bu cerrahi girişimden önce verebilecekleri miktarda kilo vermelidirler. Karın germe ameliyatı için plastik cerrahlar tarafından kullanılan pek çok teknik vardır. Bu ameliyat, diğer vücut hatlarına yönelik düzeltme ameliyatları ile birlikte yapılabilir.

 

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, karın germe ameliyatında da ameliyattan 3 hafta öncesinde sigarayı kesmek gerekmektedir. Son 1 haftada kan sulandırıcı ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durmak gerekmektedir.

İletişim Formu