Kepçe Kulak Estetiği ile
Muhteşem Görünen Kulaklar!

Estetik, Güzellik, Sağlık

Kulak Estetiği Nedir?

Kepçe kulak, kulak yapısının deformasyonu ve kulağın öne doğru kıvrık ve yanlara doğru acilmiş bir yapıda olmasıdır. Çocukluk döneminden başlayarak bu sorun ortaya çıkar ve bu donemden sonra cerrahi müdahale olmadan herhangi bir şekilde kendi kendine düzelmez. Çocuklarda psikolojik travma ve sorunlu bir çocukluk dönemine sebebiyet veren kepçe kulak yapısı, çözümü oldukça basit; sonuçları da hem sosyal hem estetik hem de psikolojik anlamda memnun edicidir.

Operasyon kulak kıkırdağı gelişimini tamamlama süreci olan 6 yaş sonrası uygulanmaya başlanabilir. Özellikle çocuklarda kulak kıkırdağı daha yumuşak kıvamlı olduğu için sonuçlar daha başarılıdır. Erişkin yaşlarda ise uygun teknik kullanımıyla başarı sonuçları gayet yüksektir.

Çocuk ve genç hastalarımızla operasyon sureci gerekirse psikolog eşliğinde ve son derece sevecen bir dille anlatılır ve psikojik anlamda zarar görülmemesi için tüm hususlara dikkat edilir. Operasyon sonrası ise sonuçlar bu anlamda son derece tatmin edicidir.

* Kepçe Kulak ameliyatı çocukluk dönemi dışında lokal anestezi altında uygulanabilen bir ameliyattır.
* Kulak arkasından uygulanan kesiyle kıkırdaklara istenilen şekil verilmektedir.
* Günümüzde iple askı tekniklerinde kıkırdak kıvrımları yumuşatılmadığı için cok tercih etmemekteyiz.

Estetik Süreç

* Ameliyat lokal anestezi veya genel anestezi altında ortalama 1,5 saat sürer. Ameliyat sonrası 3 gün kulak sargısı uygulanır. Bandaj çıkarıldıktan sonra 1 ay bandana kullanılır.
* Ameliyat sonrası ilk 2-3 hafta kulak şiş ve mor görünümde olabilir. Bu sürecin tamamlanmasıyla kulak istenilen şeklini alacaktır.
* Kulakta hassasiyet, kıkırdak hassasiyetine bağlı olup çoğunlukla 1 ay içinde kaybolur.

İletişim Formu