Meme Rekonstrüksiyonu ile
Sağlığınıza Geri Kavuşun!

Estetik, Güzellik, Sağlık

Meme Rekonstrüksiyonu Nedir?

Meme kanseri kadinlar arasinda en sik görülen kanser türlerindendir ve ne mutlu hastaligin tamamen iyileştirilebildiği tedavi sekillerinin her gecen gun arttigi da sevindirici bir gelişmedir. Ancak bazen tedavi surecinde mastektomi denilen memenin bir bolumu ya da tamaminin alindigi bir yöntem uygulanir. Hastaligin tedavisi için altin stardart olsa da hasta psikolojisi için yipratici bir surecin baslangici olabilir.
Bu durumdaki hastalarimizla ozenle görüşüp bir yol çizeriz. Gerekirse onkoloji uzmaniniz ve genel cerrahi uzmaniniz ile de istişare ederiz. Bunun sonucunda tedavi öncesi meme gorunumunuze en yakin gorunumu sağlayacak en uygun tekniğe karar veririz.

Meme Kanseri

En sık karşılaştığım sorulardan birisi meme ameliyatının kanser riskini artırıp arttırmadığıdır. Bununla ilgili yapılan çalışmalarda meme küçültme ameliyatının kanser riskini artırmadığı tespit edilmiştir. Aile öyküsü kanser oluşumunda etkili olsa da tek neden değildir.

 

Ameliyat öncesi 40 yaş üzeri her hastadan mammografi ve 40 yaşın altındaki hastalardan meme ultrasonu yaptırmalarını isterim. Bu tetkikler, ameliyat öncesinde meme dokunuzda riskli bir kitlenin olup olmadığını gösterir.

İletişim Formu