Vaser Liposuction ile 
İncecik Beliniz Olsun!

Estetik, Güzellik, Sağlık

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

“Yine karnımdaki yağlar gitmedi, o kadar spor yaptım, diyet yaptım ama hala bacağımda, göbeğimde ve kollarımda fazlalıklar var.” diyorsanız tüm Dünya’da çığır açan bir yöntem olan Vaser Liposuction için uygun bir adaysınız demektir.
Uzun zamandır yaptığınız diyet ve spor ile bir turlu kurtulamadığınız fazla yağlarınızı Vaser Liposuction ile artık kolay ve konforlu bir şekilde terk edebilirsiniz . Bize 4 gün verin ve hayatınıza hayal ettiğiniz gibi devam edin..

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser Liposuction, temel olarak liposuction yani yağ vakumlama operasyonu ile ayni mantığa sahip olsa da onu farklı kılan ultrasound teknolojisi ile yağları önce kırarak sonra istenildiği kadar alınmasını sağlıyor. Ultrasonik liposuction da denilen vaser liposuction ile cilt altındaki yağ dokusu sadece yağ hücrelerine etki eden özel bir ses dalgası ile sıvılaştırılır ve parçalanır. Cilt yüzeyinden ayrılan yağ hücresi kanül dediğimiz ince borucuklarla dışarı çekiliyor. Böylece klasik liposuction’a göre tek seferde daha fazla yağ dokusu alınabilmesi mümkün olabiliyor.

 

Teknoloji ilerledikçe estetik cerrahinin de verdiği avantaj ile bir adim daha öteye taşıyarak high- def (yüksek çözünürlük) olarak adlandırılan Vaser Liposuction operasyonunda six-pack ya da baklava olarak bilinen karın kası görünümünü yapmak bile mümkün oluyor. Yağ önceden kırıl istenilen forma getirildiğinden vücuda istediği kıvrımlı ya da kaslı görünüm de oluşturulabiliyor.

 

Son donemde özellikle kadınlarda hem daha düz bir karna sahip olabilmek hem de daha güzel şekillenmek amacı ile popüler olan vaser liposuction’un tercih sebebi ise alınan fazla yağ hücrelerini dudaklarda, alında ve vücuttaki gerekli bölgelerde dolgu amaçlı kullanılmasıdır. Bu şekilde ayni operasyonda kombine pek çok mini operasyon yapılabilir. Erkek hastalarda da özellikle karin kası görünümü ve kilo verme sonrası bölgesel fazlalıklar için çok tercih edilir. Kısaca vaser liposuction sportif görüntü isteyen diş görünümüne çok önem veren kadın ve erkeklerde son derece estetik ve mükemmeliyetçi bir sonuç verir.

Vaser Liposuction Nedir

Vaser Liposuction sonrası Dönem

Vaser Liposuction klasik liposuction’a nazaran ameliyat sonrası donemde daha rahattır. Daha az ödem ve morluk oluşur. Ultrasound dalgaları ile yağlar parçalanarak alındığından minimal morluk olur ve ağrı da buna bağlı olarak çok az olur. Sıvılaşmış yağ hücreleri çok daha rahat alınır ve gerekirse şekillendirilmek amaçlı uygun bölümlere aktarılır. Tüm bu koşullar ile hasta hayatına hızlıca devam edebilir. Spor ve efor aktivitelerini her cerrahide olduğu gibi 3 hafta yasaklıyoruz.

Vaser Liposuction sonrası Dönem

Vaser Liposuction kimlere uygundur?

Erkeklerde en çok karin kaşı için yapılan liposuction uygulaması, eğer meme dokusunun fazla gelişmesi de varsa, jinekomasti yapılarak kolay ve etkili şekilde tedavi edilmektedir. Kombine vaka mümkündür. Kadınlarda ise en sık tercih edilen bölgeler karın, basen, kollar ve gıdı bölgesidir. İç bacak, dış bacak, diz içleri, sırt, bel ve göğüslerde de uygulanabilir. Eğer tek ve küçük bir alan yapılacaksa lokal anestezi tercih edilebilir. Ancak geniş bir alanda uygulanacaksa hastaya derin sedasyon ya da genel anestezi uygulanır.

 

Vaser Liposuction işlemi ortalama olarak 1-2 saat sürer, alan çoğaldıkça süre uzar. Ameliyat sonrasında hastaya özel bir korse giydirilir ve verilen güçlü ağrı kesiciler ile hasta ilk saatlerini dahi oldukça konforlu ve ağrısız bir şekilde geçirir. Yurt dışından / Şehir dışından gelen hastalar 2-3. gün uçağa binerek ülkelerine dönüş yapabilir.

Vaser Liposuction kimlere uygundur

Vaser Liposuction Sonrası Süreç Nasıldır?

Vaser Liposuction sonrası hastamızdan korsesini 3 hafta boyunca kullanmasını isteriz. Her cerrahi işlemde olduğu gibi, iyileşme döneminde vücut bir miktar ödem toplayabilir. Ancak vaser lipo yaptıranlar, ilk haftadan sonra ödemlerin inmesiyle incelme etkisini görür ve bu etki 1.haftadan itibaren oturur.

 

En güzel tarafı ise operasyon yazın yapılabilir. İyileşme dönemini serin bir ortamda geçirilmesi önerilir çünkü korse kullanımı verilecektir. Tatilde ise denize ya da havuza girmek Vaser Lipo sonrası hiçbir sorun yaratmaz. Yara izlerini güneşten korumak yeterlidir. Vaser Liposuction yönteminde küçük deliklerle deri altına giriş yapıldığı için, bu yara izlerini güneşten korumak hasta için oldukça kolay olacaktır.

Vaser Liposuction Sonrası Süreç Nasıldır

İletişim Formu