Yüz Germe Estetiği ile 
Gençliğinize Geri Dönün!

Estetik, Güzellik, Sağlık

Yüz Germe Nedir?

Yerçekiminin etkisiyle yaş ilerledikçe yüzün özellikle üst bölgelerinde alt çene kemiği boyunca deri sarkmaları ve yağ toplanmaları görülür. Elmacık kemikleri belirginliğini yitirir, yüz sarkma sebebi ile yorgun bir görünüm alır, nasolabial kıvrım dediğimiz bölum dudak yanak arası kıvrım derinleşir, alin ve göz kenarlarında çizgiler ve deri fazlalıkları oluşur.

Tüm bu deformasyonlar sonucunda hastalarımıza bazen tüm bölümlerde bazen de “üst, orta ve alt yüz” diye sınıflandırdığımız kısımların herhangi birinde operasyon yapabiliyoruz.

Yüz germe girişimi sonrası kesiler, genellikle şakaklarda olup, saç çizgisinin içinden başlar, kulak önündeki doğal çizgiyi (veya kulağın önündeki kıkırdağın içini) ve kulak memesinin arkasını takip eder. Bu sayede operasyon sonrası izler saklanmış olur ve herhangi bir iz kalmaz.

Operasyon yüzün bölümüne göre 2 -8 saat arası değişebilir ve genelde bir gece hastanede kalınması gerekir. Bazı ufak prosedürler lokal anestezi altında hastanede kalmaksızın yapılabilir. Ameliyat sonrası ödem ve sislik görülse de bir hafta içinde önemli ölçüde azalır, 10. Günde dikişlerin alınmasını takiben hasta işine dönebilir.

İletişim Formu