Op. Dr. Ufuk Askeroğlu

Op. Dr. Ufuk Askeroğlu

Estetik ve Plastik Cerrahi

Hayatının her alanında “estetik” ve “mükemmellik” kavramlarını amaç edinen Op Dr. Ufuk Askeroğlu meslek seçimini de bu iki kavram ışığında yaptı. “Her ne yaparsan yap, mutlaka fonksiyonel ve estetik anlamda mükemmel olsun” mottosuyla U/Aestetics Estetik ve Plastik Cerrahi markasını kurdu.

 

Op. Dr. Ufuk Askeroğlu Kuleli Askeri Lisesi ardından, Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde tıp fakültesini tamamladıktan sonra S.B Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde uzmanlık eğitimini tamamladı. Bu esnada Plastik Cerrahi ‘ye ilişkin sayısız kongre, konferans ve sunumlara katildi. Ulusal ve uluslararası dergilerde makaleler yazdı.

Estetik ve Plastik Cerrahi

Yüz Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Vücut estetiği

Vücut Estetiği

Burun, Yüz ve Vücut Estetiği

Son olarak Bilecik Devlet Hastanesi’nde görev yapan Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, ‘burun güzel olmalı ve nefes almalı” mottosu ile şehre damgasını vurdu. Özellikle ‘erkeklere rinoplasti çok yakışır’ sloganı ile erkek hastalara özgüven aşılayarak pek çok hastasının hayata bakisini değiştirdi. Hekimimiz doğal ve fonksiyonel burun konusunda çok başarılıdır ve erkek/kadın hastalarda anatomik ihtiyaçlar çerçevesinde farklı teknikler ile muntazam sonuçlar elde eder. Bunun yanında meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, karin germe gibi vücut estetiği; yüz germe, boyun germe, göz kapağı ameliyatı gibi yüz estetiği operasyonlarını sıklıkla uygular. Özellikle botulinum toxin ve dolgu gibi uzman hekimlerce yapılması gereken ancak pek çok güzellik merkezinde hekim olmayan kişilerce uygulanan ameliyatsız estetik uygulamaları konusunda da çeşitli bilinçlendirme çalışmaları yürütmektedir.

Ufuk Askeroğlu belle eyes

Migren Ameliyatı

Şu anda İstanbul Fulya Terrace’da hastalarını kabul eden Op Dr. Ufuk Askeroğlu, burun estetiği, meme estetiği, liposuction ve diğer tüm estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi uygulamalarını yapmaktadır. Dünyada çok nadir cerrah tarafından uygulanabilen migren cerrahisini Türkiye’de uygulayan ve migren cerrahisinin yaygınlaşması için çeşitli çalışmaları bulunan hekimimiz, Türkiye’nin her yerinden yüzlerce migren hastası kabul etmektedir.

İletişim Formu