Skip to main content

Bella Eyes®

Bella Eyes® Ameliyati Nedir?

Bella Eyes®, endoskopik dinamik kanthopexy ve lateral kaş kaldırmayı birleştiren son derece yenilikçi bir cerrahi tekniktir. Bu eşsiz ve patentli teknik, ünlü bir Türk plastik cerrahı olan Dr. Ufuk Askeroğlu tarafından geliştirilmiştir. Tekniği detaylandıran makale, önde gelen iki tıbbi yayın olan ISAPS ve PubMed’de yayınlandı.

Bella Eyes® Ameliyatının Amacı Nedir?

Bella Eyes® ameliyatı, gözleri ve kaşları yeniden şekillendirmek için tasarlanmıştır, bu da daha genç ve çekici bir görünüm sağlar. Ameliyat, gözün dış köşesini ve yan kaşı kaldırmak için ileri endoskopik teknolojinin kullanılmasını içerir ve daha açık ve uyanık bir görünüm yaratır. Bu, saç çizgisinde iki küçük kesi yapılarak elde edilir ve cerrahın bir endoskop kullanarak altta yatan dokulara ve kaslara erişmesine izin verir.

Bella Eyes Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat sırasında, lateral kanthus (gözün dış köşesi) özel dikişler kullanılarak yeniden konumlandırılır ve yerine sabitlenir. Bu, gözün şeklini ve konturunu geliştiren ince bir yukarı doğru kaldırma oluşturur. Yanal kaş da benzer bir teknik kullanılarak kaldırılır ve sabitlenir, bu da daha genç ve yenilenmiş bir görünüm sağlar.

Bella Eyes® ameliyatı olan hastalar nispeten kısa bir iyileşme süresi bekleyebilirler. Çoğu hasta ameliyattan sonraki 10-14 gün içinde işe geri dönebilir ve normal aktivitelerine devam edebilir. Bununla birlikte, bazı hastalarda ameliyattan sonra birkaç hafta boyunca bazı şişlik ve morlukların mevcut olabileceğine dikkat etmek önemlidir.

Bella Eyes® sırasında yapılan kesiler küçüktür ve yara izini en aza indirmek için saçlı derıye stratejik olarak yerleştirilir. Ameliyattan 1-2 hafta sonra kesi izleri tamamen yok olur.

Ameliyat Sonucu:

 

Bella Eyes® prosedürünün nihai sonucu daha genç ve çekici bir göz bölgesidir. Hastalar tipik olarak gözlerinin şeklinde ve konturunda ince ama gözle görülür bir iyileşmenin yanı sıra daha açık ve uyanık bir görünüm yaşarlar. Ameliyatın sonuçları uzun ömürlüdür ve hastanın genel yüz uyumunu ve dengesini artırabilir.

 

Bella Eyes® ve Trinity Lift® ameliyatını aynı anda yaptırabilir miyim?

 

Hem Trinity Lift® hem de Bella Eyes® aynı kesiden yapıldığından ve her iki ameliyatta da iyileşme süresi aynı olduğundan, gözleri ve yanakları düşük olan hastalara her iki ameliyatın da aynı anda yapılması önerilir. Bunun nedeni ise; Aşırı düşük gözlerde alt göz kapağının desteklenmesi son derece önemlidir ve alt göz kapağı bölgesini destekleyen bölge orta yüzdür; bu nedenle Bella Eyes® Trinity Lift® ile kombine edilirse gözleri aşırı derecede düşük olan hastalarda bile daha çekik gözlere ve genç orta yüze ulaşmak mümkündür.

Sık Sorulan Sorular

Bella Eyes® ameliyatı sırasında lokal veya genel anestezi kullanılır mı?

Bella Eyes® , genel anestezi altında yapılan ve daha çok iplik kaldırma yönteminin aksine daha uzun süreli sonuçlar veren endoskopik bir ameliyattır.

Bella Eyes® prosedürü ne kadar sürer?

İşlem yaklaşık bir buçuk saat sürer.

Ameliyat sonrası yeterli bakım aldığımdan emin olmak için işlemden sonra İstanbul'da ne kadar kalmalıyım?

Sadece 4-5 gün sürüyor ve beşinci gündeki muayeneyi takiben eve dönebiliyor olacaksınız. Kafa derinizde birkaç mikroskobik biyolojik olarak emilebilir dikiş olacaktır bu nedenle yara izini önlemek için onlardan kurtulmak önemlidir. Onlardan evde kolayca kurtulabilirsiniz, bu yüzden İstanbul’a gelene kadar beklemenize gerek yoktur. Ancak, onları çıkarmamızı istiyorsanız burada 8 güne kadar kalmanız gerekebilir.

Bella Eyes® prosedürümü takiben ne kadar sürede işe dönebilirim?

Hastalarımız sıklıkla işe dönmeden önce 7 ila 10 günlük iyileşme süresine ihtiyaç duyarlar. Bununla birlikte, ödemler ve şişlikler bir ay boyunca gitmez. Ek olarak, herhangi bir kozmetik tedaviden iki ila üç ay sonra, sonuçların en iyi şekilde olacağını unutmayın.

Bella Eyes® ameliyatı ile ilgili herhangi bir tehlike veya sorun var mı?

Uluslararası alanda endoskopik yöntemi kullanarak Bella Eyes®  ameliyatı yapan sadece birkaç cerrah bulunmaktadır. Sonuç olarak, prosedürün sahada deneyimli bir cerrah tarafından gerçekleştirildiğinde risksiz ve komplikasyonsuz olduğu kanıtlanmıştır.

    OP. DR. UFUK ASKEROĞLU

    OP. DR. UFUK ASKEROĞLU
    Size nasıl yardım edebilirim?