Skip to main content

Derin Plan Yüz Germe

Derin Plan Yüz Germe

Cildimizin yaşla birlikte esnekliğini kaybetmesi sonucu sarkma ve kırışıklıklar gelişir. Yaşlanmanın etkilerini tedavi etmek için cerrahi olmayan birçok seçenek olsa da, herkes için işe yaramayabilir. Bu, derin bir plan yüz germe işleminin yararlı olduğu zamandır. Cildi ve altta yatan kasları sıkılaştırarak, bu cerrahi teknik yüzünüze daha genç bir görünüm kazandırabilir.(Derin Plan Yüz Germe)

Derin plan yüz germe Ameliyatı Nedir?

Derin plan yüz germe ameliyatı, standart yüz germe yöntemlerinden daha derin bir şekilde yüz dokusuna nüfuz eden bir yüz germe türüdür. Yüzün daha derin katmanlarına erişmek için, cerrah kulağın önünde kesikler yapacak ve işlem sırasında cildi ve altta yatan kası yükseltecektir. Kaslar ve dokular daha sonra daha genç ve doğal görünümlü bir görünüm sağlamak için cerrah tarafından sıkılaştırılacak ve yeniden konumlandırılacaktır.

Derıin Plan Yüz Germe Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Derin plan yüz germe ameliyatı yaklaşık 4-5 saat sürebilir ve genel anestezi altında yapılmaktadır. . Hastalar ameliyattan sonra  şişlik ve morarma bekleyebilir, bu mörluk ve ödemin inmesi 2-4 hafta sürebilir.

Derin plan yüz germe ameliyatı kimler için uygundur?

Genel sağlık durumu iyi olan ve prosedürün sonuçları için makul beklentileri olan hastalar, derin plan yüz germe ameliyatı için en iyi adaylardır. Adaylar ayrıca orta yüz ve alt yüzünde derin kırışıklıklar ve sarkık cilt gibi orta ila şiddetli yaşlanma semptomlarına sahip olmalıdır.

Derin plan yüz germe Ameliyatı, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi avantaja sahiptir:

 

  • Daha iyi cilt tonu ve dokusu
  • Kırışıklıkların ve sarkmış cildin azalması
  • Daha keskin boyun ve çene çizgisi
  • Doğal görünen sonuçlar

Derin Plan Yüz Germe Sonrası İyileşme Süreci:

İyileşme süreleri kişiden kişiye farklılık gösterebilse de, çoğu hasta iyileşirken 10-14 gün iş hayatından uzak kalmalıdır. Ameliyatın özellikle ilk 2 haftasında ödem ve morluk görünmesi normal ve iyileşmenin bir parçasıdır. İlk haftadan sonra, hastalar genellikle normal rutinlerine geri dönebilirler, ancak birkaç hafta boyunca hala küçük morarma ve şişlik yaşayabilirler.

Derin plan yüz germe riskli mi?

Diğer cerrahi prosedürlerde olduğu gibi bu ameliyatı ile ilgili çeşitli riskler ve potansiyel sonuçlar olabilir. Bunlar enfeksiyon, kanama, sinir hasarı ve yara izi potansiyelini içerir. Bununla birlikte, bu risklerden korkamanıza gerek yok, çünkü deneyimli ve bu ameliyattı her ay defalarca yapan doktorlarda komplikasyon riski yok denecek kadar azdır.

Sonuç olarak derin plan yüz germe cildi sıkılaştırarak ve kasları destekleyerek,  yüzünüzün genç görünümünü yeniden kazanmanıza yardımcı olabilir. Süreç hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Deep plane face lift Ameliyatı sonuçları ne kadar sürer?

Deep plane face lift Ameliyatı sonuçları 10 yıl veya daha fazla sürebilir.

Deep plane face lift işlemim gözle görülür herhangi bir iz bırakır mı?

İşlemden sonra bir miktar yara izi olsa da, kulaklara bitişik ve arkasında yer alacağı için genellikle tespit edilemez olacaktır.

Ek operasyonlar deep plane face lift ile birleştirilebilir mi?

Evet, genel sonuçları daha da iyileştirmek için, deep plane face lift ameliyatı, Trinity Lift® kaş kaldırma veya göz kapağı ameliyatı gibi diğer operasyonlarla birleştirilebilir.

Deep plane face lift işleminden sonra İstanbul'da ne kadar kalmalıyım?

İstanbul’da en az 7-10 gün geçirmelisiniz. Dikişler işlemden 10 gün sonra alınmalıdır, ancak bu kadar uzun süre kalamıyorsanız, kendi ülkenizdeki herhangi bir hemşire bunu yapabilir.

    OP. DR. UFUK ASKEROĞLU

    OP. DR. UFUK ASKEROĞLU
    Size nasıl yardım edebilirim?