Hollywood Yanağı ile 
Gergin Görünen Yanaklar!

Estetik, Güzellik, Sağlık

Yanak Estetiği (Hollywood Yanağı) Nedir?

Yüz sekli bildiğimiz gibi güzellik ve çekiciliğin en önemli kriterlerinden biridir. Bu sebeple altın oran dediğimiz çene, yanak ve yüzdeki diğer bölgelerin belirli bir oranda olduğu yüz sekli popülerdir. Altın orandaki en önemli kriterlerden biri de çene ve yanakların üçgen oluşturmasıdır. Böylelikle yüz daha genç, daha çekici ve estetik durur.

Hollywood Yanağı bichectomy

Yanak estetiği veya bizim tekniğimizdeki ismi ile “Hollywood Yanağı” yüz konturunun köşeli ve yanaktaki yağ yastıklarının fazla olduğu yüzlerde yapılan üçgenleştirme prosedürüdür. ABD’de özellikle Hollywood yıldızlarının bir çoğunun yaptırdığı bu operasyon ile estetik anlamda çok tatmin edici sonuçlar alınmaktadır.  Prosedürün ABD’deki literatürdeki ismi Bichektomy olarak da geçer.

 

Hollywood yanağı operasyonu yüzün dışında hiç bir iz bırakmadan sadece ağız içinde yanak bölgesinden bir cm’lik bir kesi ile yanaktaki fazla yağ yastıklarının çıkarılması prensibine dayanır. Lokal anestezi altında yapılabilen ve yaklaşık 30 dk. süren son derece konforlu bir operasyondur. Basit gibi görünen bu operasyonda plastik cerrahin bu konudaki deneyimi kritik önem taşır. Kişinin yüz sekline göre alınacak yağ miktarının belirlenmesi, operasyon sonrası çene/yanak üçgeninin kişiye özel oluşturulması ve operasyon sonrası ağız içindeki dikişlerin hastayı rahatsız etmemesi plastik cerrahin bu konudaki tecrübesi ile doğru orantılıdır.

bichectomy

Ben bu operasyonu uyguladığım orta yas grubu hastalarımda yüz germe operasyonlarını en az bir kaç yıl daha ötelediğimizi söyleyebilirim. Esas ilginç olan da bu operasyonun aslında daha çok genç bayanlarda muhteşem sonuçlar vermesidir. 20-30 yas grubu, genetik olarak yanakları sarkık duran veya yanakları aşırı dikdörtgen/yuvarlak olan bayanların yaşları olduğundan büyük görünür ve sürekli bir yorgun ifade ile gezmek durumunda kalırlar. Bu yağ yastıkları kişiyi en ufak bir stres, üzüntü ve yorgunlukta olduğundan da daha bitkin gösterir. İşte Hollywood Yanağı ile genç hastalarım kendi yaşlarına geri donduğu gibi son derece çekici ve estetik bir yüz hattına da sahip olabiliyorlar.

 

Peki operasyon sadece bayanlar için midir? Tabii ki hayır. Sıklıkla bayanların tercih ettiği bir operasyon olsa da erkekler de son donemde bu operasyon ile daha çekici ve güzel hatlara sahip olabiliyorlar. Her operasyonda olduğu gibi en başında erkek ve bayan hastalarım için ayrı ayrı planlama ve uygulama yapıyoruz.

Yanak Estetiği

Operasyon sonrası dönemde ne yapmak gerekiyor?

Ağız içinde yanak bölgesinde ufak dikişler olduğundan ilk gün sıvı gıdalar tercih edilmeli. Sonraki gün yavaş yavaş normal gıdaya geçilebilir. İlk 3 gün de mutlaka ağız içi gargara ile dikişleri steril tutmak gerekli. Zaten dikişlerin olduğu bölge hemen hemen hiç acımamakla birlikte hastalar bazen dikiş olduğunu bile unuturlar ve bu dikişler bir kaç gün içinde kendiliğinden erir. Yanak bölgesindeki çok hafif hassasiyet de yine bir kaç gün içinde kaybolur. Hastalarımız ayni gün bile isine dönebilirler. Yanağın asil görüntüsü 3 hafta içinde ortaya çıkmaya baslar.

Angelina Jolie, Megan Fox ve Jennifer Aniston bichectomy yani bizim tekniğimiz ile Hollywood yanağı operasyonunu uygulatan ünlülerden bir kaçı..

Hollywood Yanağı Nedir

İletişim Formu