Skip to main content

Hollywood Yanağı®

Hollywood Yanağı® Nedir?

 

Son yıllarda popüler bir kozmetik cerrahi tekniği, genellikle bişektomi (ağıziçi yağ alımı olarak da bilinir) olarak adlandırılan Hollywood Yanağı®‘dir. Bu tedavi sırasında yanaklarda bulunan ağıziçi yağ yastıkçıklarından az miktarda yağ alınmalıdır. Bu ameliyat, yanaklardaki dolgunluğu en aza indirgeyerek, daha konturlu, tanımlanmış bir yüz görünümü elde etmeyi amaçlamaktadır.
Yüzün her iki tarafındaki elmacık kemiği ve çene kemiği arasında, yağ cepleri olan ağıziçi yağ yastıkları bulunur. Fiziksel olarak zayıf ve fiziksel olarak iyi durumda olanlarda bile, bu yağ yastıkçıkları yuvarlak veya fazla kilolu olma yanılsaması verebilir. Bu yağ yastıklarının boyutu, ağıziçi yağ alımı yardımı ile yüze daha heykelsi bir görünüm kazandırarak azaltılabilir.

Hollywood Yanağı olarak bilinen oldukça basit bir tedavi genellikle ayakta tedavi ameliyatı olarak lokal anestezi ve sedasyon altında gerçekleştirilir. Cerrah tarafından yanağın iç kısmına küçük bir kesi yapılır ve az miktarda yağ emilir. Çözülebilir dikişler daha sonra insizyonları kapatmak için kullanılır. İşlemin tamamlanması 30 ila 60 dakika sürer.

Hollywood Yanağı® sırasında yanağın yağ hücreleri elimine edildiğinden, sonuçlar uzun ömürlüdür. Bununla birlikte, insanlar yaşlandıkça ve kiloları dalgalandıkça, yüz özellikleri zamanla değişebilir. Tedavinin faydalarını korumak için, hastalar sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmeli ve önemli kilo dalgalanmalarından kaçınmalıdır.

Hollywood Yanağı® İçin Aday Mıyım?

Hollywood Yanağı®, onlara yuvarlak veya tombul bir görünüm veren ekstra yanak yağına sahip insanlar için uygundur. Adayların genel sağlık durumlarının iyi olması, makul beklentilere sahip olması ve prosedürün tehlike ve avantajlarının farkında olması gerekir. Ağıziçi yağ alımının sizin için en iyi eylem şekli olup olmadığını bilmek istiyorsanız, nitelikli bir plastik cerrahla konuşmak çok önemlidir.
Daha belirgin bir yüz yapısı isteyenler için Hollywood Yanağı®, güvenli ve verimli bir süreçtir. Bu operasyonun sizin için en iyi seçim olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız plastik cerrahımızla konuşun. Hollywood Yanağı ile ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, bir danışma ayarlamak için lütfen ofisimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Sık Sorulan Sorular

Hollywood Yanağı® ameliyatı nasıl yapılır?

Ağıziçi yağ alımı genellikle yatıştırılırken ve lokal anestezi altında ayakta tedavi prosedürü olarak yapılır. Cerrah tarafından ağız içinde küçük kesiler yapılır ve az miktarda yanak yağı da alınır. İşlemin tamamlanması 30 ila 60 dakika sürer.

Hollywood Yanağı® Sonrası İyileşme süresi ne kadardır?

Bireylerin çoğunluğu operasyondan sonra sadece bir miktar şişlik ve rahatsızlık hissederler. Tedaviden sonra, birkaç gün boyunca hafif morarma ve şişlik yaşamak normaldir. Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün boyunca hastalar yoğun egzersizden kaçınmalı ve sadece yumuşak yemekler tüketmelidir. Çoğu insan bir hafta sonra işe geri dönebilir.

Sonuçlar ne kadar süreyle geçerlidir?

Ağıziçi yağ alımı sırasında yanak yağ hücreleri yok edildiğinden, sonuçlar uzun ömürlüdür. Bununla birlikte, insanlar yaşlandıkça ve kiloları dalgalandıkça, yüz özellikleri zamanla değişebilir.

İşlemin potansiyel tehlikeleri nelerdir?

Ağıziçi yağ alımı, herhangi bir cerrahi operasyonda olduğu gibi potansiyel tehlikeler içerir. Bu tehlikeler asimetri, kanama, enfeksiyon ve sinir yaralanmasını içerir. Komplikasyon riskini azaltmak için, ameliyatta deneyime sahip, kurul sertifikalı bir plastik cerrah seçmek çok önemlidir.

Hollywood Face® kilo vermenize yardımcı olabilir mi?

Ağıziçi yağ alımı bir kilo verme operasyonu değildir ve diyet ve egzersiz hala takip edilmelidir. Yüz özelliklerini vurgulamayı ve yüz güzelliğini arttırmayı amaçlamaktadır.

    OP. DR. UFUK ASKEROĞLU

    OP. DR. UFUK ASKEROĞLU
    Size nasıl yardım edebilirim?