Skip to main content

Spor salonunda geçirdiğiniz saatleri azaltarak, çekici bir vücuda ve sıkı kaslara kavuşabilirsiniz. Sizi, daha fazla kaslı ve daha az yağlı bir vücut için EmSculpt Neo teknolojisi ile tanışmaya davet ediyoruz.

Eğer vücudunuz, diyet ve egzersize cevap vermiyorsa, EmSculpt Neo sisteminden destek alarak hayalinizdeki vücuda ulaşabilirsiniz. Bu konforlu tedavi, kaslarınızı çalıştırmanın yanı sıra fazla yağlardan kurtulmanıza ve hatta daha gergin bir cilde sahip olmanıza olanak tanır. Bu güzel hayal, EmSculpt Neo ile gerçeğe dönüşüyor!

EmSculpt Neo, cerrahi müdahale veya ameliyat sonrası iyileşme süreci olmaksızın çarpıcı sonuçlar elde etmenizi sağlayan geliştirilmiş bir teknolojidir. Birkaç yıl önce geliştirilen EmSculpt teknolojisinin daha da mükemmelleştirilmiş versiyonu olarak karşımıza çıkar. Yoğun odaklı elektromanyetik frekans (HIFEM) ile kasları çalıştırır ve aynı zamanda yağ yakımını tetikler. Bu sayede, aynadaki siluetinizle hayalini kurduğunuz siluet arasındaki engelleri ortadan kaldırır.

Etki Mekanizması

EmSculpt Neo’nun güçlü etkisi, farklı sorunlara etki eden mekanizmaların bir araya gelmesiyle ortaya çıkar. Teknoloji, kas liflerine yoğun odaklı elektromanyetik frekans ileterek kasların yoğun bir şekilde kasılmasını sağlar. Ağır bir egzersiz programıyla dahi mümkün olmayacak kadar fazla kasılma, kasları çalıştırırken siz işlem odasında rahatça uzanabilirsiniz. Bu yoğun kasılma, kas liflerini stimüle eder, kasların sıkılaşmasını ve sayıca artmasını sağlar. Klinik çalışmalar, EmSculpt Neo tedavisinin uygulama yapılan bölgedeki kas hacmini ortalama %25 oranında arttırdığını göstermektedir. Bu artış sadece daha biçimli bir vücuda değil, aynı zamanda oturduğunuz yerde bile daha fazla kalori yakmanıza, daha kolay kilo vermenize ve daha zor kilo almamanıza katkı sağlar.

EmSculpt Neo’nun yağ yakma ve bölgesel incelmedeki etkisi klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Sistemin yağ azaltma etkisinin perde arkasına bir göz atalım: EmSculpt Neo, radyo frekans enerjisi ile kas liflerinin sıcaklığını artırır ve bu ısı, kasları yoğun kasılmalara hazırlar (aynı egzersiz öncesinde yapılan ısınma hareketleri gibi) ve yağ yakımını hızlandırır. Kaslardaki kasılma, enerji ihtiyacını artırarak yağ yakımını tetiklerken, radyo frekans enerjisi de bu süreci destekleyerek yağ hücrelerinin bütünlüklerini bozar. Klinik çalışmalar, EmSculpt Neo tedavisinin deri altı yağında ortalama %30’luk bir azalmaya neden olduğunu gösteriyor.

EmSculpt Neo tedavisinde kullanılan radyo frekans enerjisinin olumlu yan etkilerinden biri de uygulama yapılan bölgedeki cilt kalitesini artırması, daha elastik bir cilt yaratmasıdır. Egzersiz programına sadık kaldığınızda vücut cildinizin daha parlak ve elastik göründüğünü fark etmiş olabilirsiniz. Egzersiz yaparken çalıştırdığınız kaslar, o bölgedeki kan dolaşımını artırır. Bu artış, cilde daha fazla oksijen ve besin taşınması anlamına gelir. Bu etki, yağ hücrelerini parçalamak ve kası “egzersize” hazırlamak için kullanılan radyo frekans enerjisi ile desteklendiğinde, pek çok hasta cilt elastikiyetinde artış gibi bir etki gözlemleyebiliyor.

Çekici Bacakların İzinde

Bacakları forme sokmak genellikle en zorlu yerlerden biridir. Spor salonunda geçirilen saatler veya yapılan rejimler, arzu edilen biçimli bacaklara ulaşmayı sağlamıyorsa, bu konuda yalnız değilsiniz. Özellikle iç bacakları forme sokmak oldukça zordur. Ancak EmSculpt Neo, tüm bu zorlukları aşarak 4 boyutlu bir bacak biçimlendirme tedavisi sunar. Üst bacakların iç kısmı, ön ve arkası ile basenlere etki eden teknoloji, bacakların siluetini bozan sorunları ortadan kaldırır. Bacak kasları form kazanır, işlem yapılan bölgedeki yağ hücreleri parçalanır ve radyo frekans enerjisi ile cilt sıkılaşır. Bacak biçimlendirmede FDA onayına sahip olan bu teknoloji, baldırlar gibi forme sokması zor bölgelerde de etkilidir. Bacakların alt kısmındaki kasları biçimlendirerek daha çekici ve kadınsı bir görünüm yaratır.

EmSculpt sistemini diğer vücut biçimlendirme teknolojilerinden ayıran nedir?

EmSculpt Neo, kas dokusuna etki eden ve kas kütlesini artırdığı kanıtlanmış ilk ve tek sistemdir. FDA onaylı EmSculpt Neo, kas kütlesini %25 artırırken, uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunda %30 oranında azalma sağlar. Bir EmSculpt Neo seansı, karın bölgesine yapılan tek bir mekik hareketine eşdeğerdir, bacak bölgesine yapılan tek bir seans ise 20.000 squat hareketine eşdeğerdir.

EmSculpt Neo tedavisinden kimler faydalanabilir?

Daha kaslı, daha sıkı ve daha ince bir vücuda sahip olmak isteyen, kas kaybından ve hareketsiz bir yaşamdan en çok etkilenen karın, kalça, kollar ve bacakları şekillendirmede, inceltmede etkili bir tedavi arayan herkes EmSculpt Neo teknolojisinden faydalanabilir.

EmSculpt Neo’dan erkekler de yararlanabilir mi?

Evet, tedaviden erkekler de faydalanabilir. Özellikle daha çekici, daha erkeksi karın kasları, daha güçlü kol kasları isteyen erkekler için ideal bir tedavidir.

EmSculpt Neo hangi bölgelerde etkilidir?

Yedi farklı kas çalıştırma sistemi kullanan ilk teknoloji olan EmSculpt Neo, bacaklar (iç, dış, ön, arka bacak ve baldır), kollar (pazı ve triseps), karın ve kalçaları sıkılaştırmak, şekillendirmek ve inceltmekte etkili bir teknolojidir.

Hamilelik sonrasında karın bölgesini forme sokmak için EmSculpt Neo sisteminden faydalanılabilir mi?

Bu teknolojinin hamilelikte karın bölgesinde meydana gelen kas ayrılmasını (diastasis recti) ameliyatsız olarak %19 oranında azalttığı kanıtlanmıştır. Hamilelik sonrasında eski vücudunu geri kazanmak isteyen tüm kadınlar EmSculpt Neo tedavisinden faydalanabilir.

Tedavi protokolü kaç seanstan oluşur?

EmSculpt Neo protokolü genellikle haftada bir kez planlanan toplamda 4 seanstan oluşur. Tedavi, uygulama yapılan tek bir bölge için ortalama 30 dakika sürer.

Nasıl bir işlemdir? İşlem sonrasında herhangi bir yan etki görülür mü?

İşlemin ilk dakikalarında uygulama yapılan bölgede hafif bir ısınma hissedilir, ardından yoğun kasılmalar başlar. Tedavi sonrasında ciltte hafif bir kızarıklık görülmesi normaldir. Kaslarda yoğun bir egzersiz sonrasındaki hassasiyet ve ağrı olabilir, ancak bu sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam etmenizi engellemez.

EmSculpt Neo tedavisinin vücuttaki etkisi ne zaman görülür?

Uygulamadan hemen sonra tedavinin olumlu etkileri görülmeye başlasa da, gözle görünür bir etki için sekiz ila on hafta geçmesi gerekir. Tedavinin nihai sonucu ise ilk işlemden üç ay sonra ortaya çıkar.

EmSculpt Neo gerçekten işe yarıyor mu?

EmSculpt Neo’nun yağları azaltma ve kas yoğunluğunu artırma etkisi klinik çalışmalar ve bilimsel yayınlarla gösterilmiş, sistemin güvenli ve etkili bir tedavi olduğu FDA tarafından da onaylanmıştır. Yapılan klinik çalışmaların sonuçlarına göre, EmSculpt Neo tedavisi sonrasında:

– Yağ dokusunda %30 azalma görülüyor
– Kas kütlesi %25 oranında artıyor
– Hamilelerde karın kası ayrılmasında %19 başarı oranı rapor ediliyor
– Karın bölgesinde ortalama 5.9 santim incelme gözleniyor

Join the discussion One Comment

OP. DR. UFUK ASKEROĞLU

OP. DR. UFUK ASKEROĞLU
Size nasıl yardım edebilirim?