Skip to main content
Erkeklerde Hollywood Yanağı

Yeni Trend Hollywood Yanağı!

Günümüzde erkeklerin de belirgin ve çekici yüz hatlarına sahip olmak istediklerini belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu,(Erkeklerde Hollywood Yanağı) sıklıkla merak edilen Hollywood yanağı hakkında bilgiler verdi.
Günümüzde sadece kadınlar değil erkekler de belirgin ve çekici yüz hatlarına sahip olmak istiyor. Bazı kişilerin yüz ve yanak yapıları ideal olsa bile, yanak bölgesinde bulunan fazla yağ yüzünden kişiler olduklarından daha kilolu görünebilirler.(Erkeklerde Hollywood Yanağı) Hollywood yanağı işleminde ise yanak içinde fazla bulunan yağ çıkartılarak yüz daha çekici bir görünüme kavuşturulur.

HOLLYWOOD YANAĞI İÇİN ERKEKLER DE ADAY!

Hollywood yanağı herkesin tercih ettiği oldukça popüler bir uygulamadır.(Erkeklerde Hollywood Yanağı) Kadınlara kıyasla erkeklere uygulama yapıldığında kemik ve yağ yapılarının farklı olması sebebiyle genellikle erkeklerde daha az yağ alımı gerçekleştirilir.
Hollywood yanağı işlemi için uygun olan kişiler ise yanaklarında yağ miktarı fazla olan, yüz hatları belli olmayan, kalın kare yüz hattına sahip kişilerdir.

Erkeklerde Hollywood Yanağı
Erkeklerde Hollywood Yanağı

30dk İÇİNDE HOLLYWOOD YANAĞINA SAHİP OLUN!

Hollywood yanağı işleminde elmacık kemikleri belirginleştirilerek yüz hatları orantılı bir hale getirilir. İşlem kişinin tercihine göre lokal, genel anestezi ya da sedasyon ile gerçekleştirilir. Yanağın içinden açılan yaklaşık 1 cm’lik kesilerden yanak içi yağlarına ulaşılır. (Erkeklerde Hollywood Yanağı) Var olan fazla yağların %40’ına yakın kısmı alınır. Açılan kesilere küçük dikişler atılarak işlem tamamlanır. Uygulama yaklaşık 1 saat sürmektedir ve ağrısızdır. Gözle görülür net sonuçlar ise 3 hafta içinde kendini belli eder.

Hollywood Yanağı Sonrası Ödem!

İşlem sonrasında 2 hafta kadar ödem ve şişlik görülebilir. Bu belirtiler oldukça normaldir ve soğuk kompres uygulamaları ile cilt sakinleştirilebilir.
İyileşme sürecini daha sağlıklı ve kolay atlatmak için ilk gün katı gıdaların tüketilmemesi önerilir. Üçüncü gün ve sonrasında hafif katı gıdalara geçiş yapılabilir.(Erkeklerde Hollywood Yanağı) İlk 1 hafta ağız içi enfeksiyon oluşmaması için ağız ve diş temizliği oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur.
Hollywood yanağı basit ve ağrısız bir yöntemdir ancak yine de cerrahi bir işlemdir. Bu nedenle yapılacak tüm adımlar alanında uzman cerrahlar tarafından değerlendirilmeli ve uygulanmalıdır.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
Op.Dr.Ufuk Askeroğlu

OP. DR. UFUK ASKEROĞLU

OP. DR. UFUK ASKEROĞLU
Size nasıl yardım edebilirim?