Skip to main content
Bella Eyes Badem Göz

Yeni Trend Bella Eyes Ameliyatı!

(Bella Eyes Nedir)Trend haline gelen çekik badem gözler son zamanlarda oldukça popüler. “Bella Eyes” olarak bilinen çekik göz uygulamasını Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu sizler için anlattı.
Sık sık değişen trendlerin sonuncusu Bella eyes, bir diğer ifade ile çekik ve kalkık bakışlar. Bu yöntem sayesinde bakışlarına çekici bir görünüm ekleniyor ve yerçekiminin meydana getirdiği sarkma sorunlarının önüne geçilebiliyor.

Göz ve yüz bölgesinde lifting etkisi: Bella Eyes yöntemi

Herkesin yüz şekli farklıdır. Bu nedenle yüz şekline uygun göz şekillerinde de farklılıklar olur. Anatomi gereği ise gözler hafif yukarı doğru eliptik şekilde çekiktir. Günümüzde ise popüler olan ve çoğunluk tarafından istenen görünüm kalkık ve yukarıya doğru çekik gözlerdir.(Bella Eyes Nedir) Bu gözlere sahip olmanın yolu ise Bella Eyes yönteminden geçer. Bella Eyes yönteminde kaşlar askılama işlemi ile yukarı doğru taşınır. Gözler ve kaşlar olduğundan daha çekik bir görünüme sahip olur. Bu işlemde sadece çekici gözler değil; aşağıya düşen göz kenarları, kaz ayağı sorunu ve göz kapağı düşme durumları da ortadan kaldırılabilir. Tüm yüze bakıldığında ise etkisi yüz ve boyun bölgesinde görülebilir. İşlem sonrasında kişiler daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşur.

Bella Eyes Badem Göz

Bella Eyes Cerrahi Bir Yöntemdir!

Bella Eyes işlemi, diğer uygulamalara kıyasla daha kolay gibi görünse bile cerrahi bir yöntemdir. Bu nedenle mutlaka alanında uzman ve tecrübeye sahip plastik cerrah tarafından gerçekleştirilmelidir.
İşlem endoskopik kantopeksi kesi yöntemiyle gerçekleştirilir. (Bella Eyes Nedir)Dikiş ve iz kalmaması için kesilerin deri üzerinde saçlı bölgede bırakılması tercih edilir. İşlem sonrasında ertesi gün gerekli kontrollerin ardından kişi taburcu edilir ve iyileşme sürecine evde devam edilir. Hasta 10 gün boyunca yüz üstü yatamaz ve yüzüne su değdirmekten kaçınır. 15 gün sonrasında ise işlem kaynaklı şişlik ve morluklar kendiliğinden geçmeye başlar. Gözle görülebilir etki ise 20. gün ve sonrasında belli olur.
Bella Eyes uygulamasını yaptırmaya karar verildiğinde alanında uzmanı bir hekim ile görüşülmesi önemlidir. Uygulama bütün yüzü etkileyeceği için uzman hekim ile birlikte karar verilmelidir.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
Op.Dr.Ufuk Askeroğlu

OP. DR. UFUK ASKEROĞLU

OP. DR. UFUK ASKEROĞLU
Size nasıl yardım edebilirim?