Skip to main content

Burun estetiği, burun bölgesinin şeklini ve boyutunu değiştirmek için yapılan bir ameliyattır. Bu ameliyat genellikle insanların burunlarını daha estetik göstermek amacıyla yapılır. Burun estetiği ameliyat sonrası, hasta genelde hafif ağrı ve şişlik gözlemlenebilir.

Bu durumlar birkaç gün içinde geçebilir ve (Burun Estetiği Sonrası Süreç) doktorun önerdiği ilaçlar veya kremler yardımıyla rahatlatılabilir. Ayrıca, doktorun önerdiği şekilde yapılan nemlendirme ve bakım rutinleri de ameliyat sonrası dönemde iyileşme sürecini hızlandırabilir.

 

Burun Estetiği Ameliyat Sonrası

Burun Estetiği Ameliyat Süreci Nasıl Gerçekleşir?

Burun estetiği ameliyatı günümüzde en (Burun Estetiği Sonrası Süreç) çok talep gören ameliyattır. Özel bir durumla karşılaşılmadığında ameliyat genellikle 2-2.5 saat sürmektedir. Son yıllarda cerrahi alanda yaşanan gelişmelerden dolayı operasyonlar artık eskiye göre daha rahat geçmektedir. Narkoz esnasında herhangi bir ağrı duymazsınız.

 

Halk arasında cesaret iğnesi adı verilen bir ilaçla ameliyat öncesi korku ve endişeleriniz giderilir Ameliyatınız bittiği zamanda da uyandırılırsınız. Burun estetiği ameliyat sonrası en az ameliyat süreci kadar önemlidir bunun için doktorunuz tavsiyelerine uymanız gerekir.

 

Burun Estetiği Ameliyat Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Eskiden yaşanan burun estetiği toplumda yaygın olarak ameliyat sonrası dönemin ağrılı ve sıkıntılı olduğu inanışı mevcut. Bunu nedeni önceki yıllarda ameliyatların sonunda burun içerisine konulan tamponlar.  Artık bu tarz sıkıntılar tarihe geçmiş durumda.

Bez tamponların yerine kullanılan silikon tamponlar hem nefes almayı daha basit bir hale getiriyor hem de çıkartılırken hastamıza hiçbir acı hissettirmiyor. Burun estetiği ameliyat sonrası ise neredeyse hiç ağrı hissedilmiyor. Burun estetiği ameliyat sonrası hastaların dikkat etmesi gerekenler:

 • Yatarken başınızı yukarda tutunuz. Başınızı 45 dereceden fazla çevirmeyiniz. Daha fazla hareket ettirirseniz burnunuzda eğrilme ihtimaline yol açarsınız. Buna ilk 3 hafta uymaya özen gösteriniz.
 • İlk 7-10 gün sıcak gıdaları tüketmemeye özen gösteriniz.
 • Göz çevrenize ve yanaklara uygulanacak olan buz,(Burun Estetiği Sonrası Süreç) şişliği ve morluğu azaltacaktır. İlk 48 saat saat başı 10 dakika buz konulmalıdır.
 • Dişlerini fırçalarken yumuşak başlıklı diş fırçası kullanmaya özen gösterin.
 • İlk günler sert gıdalardan ziyade yumuşak gıdalar tüketmeye çalışınız.
 • İlk bir hafta bol bol dinleniniz.
 • Pansumanları ıslatmadan yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Saçlarınızı pansumanları ıslatmayacak şekilde kuaförde saç yıkatır gibi yıkamanız bir sorun teşkil etmeyecektir.
 • 1 hafta boyunca abartılı mimik hareketleri yapmaktan kaçının.
 • 2 ay boyunca (Burun Estetiği Sonrası Süreç) güneşten ve güneş ışınlarından korunmaya özen gösterin aksi takdirde yüzünüzdeki şişliklerin inmesi epey zaman alabilir.
 • 5 ay boyunca gözlük kullanmayınız.

Burun estetiği ameliyatı ile ilgili burun estetiği ameliyat sonrası, ameliyat süreci, randevu hakkında daha fazla bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Join the discussion One Comment

 • e-commerce dedi ki:

  Wow, superb weblog layout! How long have you been running a blog for?
  you make running a blog look easy. The full glance of your site is excellent, as smartly
  as the content material! You can see similar here sklep internetowy

OP. DR. UFUK ASKEROĞLU

OP. DR. UFUK ASKEROĞLU
Size nasıl yardım edebilirim?