Burun Estetiği ile Yepyeni Bir Görünüme Sahip Olun!

Estetik, Güzellik, Sağlık

Burun Estetiği Nedir?

Burun, insan yüzünün en çok dikkat çeken organ olmasının yanı sıra kaliteli yaşamın anahtarı olan rahat nefes almanın da en önemli faktörüdür. Burnumuzdaki kusurlu görüntünün düzeltilmesi kadar fonksiyonel yapısı bozulmadan nefes alma işlevinin düzeltilmesi de bizim için çok önemlidir. Burnunuzun fiziki yapısından şikâyetiniz var iste bu durum sizin özgüveniniz etkiler ve kendinizi beğenmenize engel olur. Çoğu durumda ise dışarıdan fark edilen fiziksel bir kusur burun fonksiyonlarınızın yapısını etkileyerek, baş ağrısı, horlama, ağız kuruluğu, akıntı ve nefes almada zorluk yaşamanızı sağlar. Bu rahatsızlık sizi gün içinde olumsuz etkileyerek hayat kalitenizi düşürür.

Yaşadığınız bütün şikayetlerinizi doktorunuzla paylaşmanız önemlidir;
Önceden burnunuza alınmış darbe, şikayetlerinizin arttığı mevsimler, geçirilmiş operasyonlar, en ince ayrıntısına kadar aktarılmalıdır. Burun şekliyle ilgili beklentiler anlatılmalıdır. Her zaman söylediğim gibi burun “güzel” olmali ve “nefes” almalidir. Bazen hastalarim estetik kaygılara o kadar cok odaklaniyor ki fonksiyonel sorunlarini ifade etmeyebiliyor. Her ne kadar operasyon öncesi tomografi/röntgen sonuçları ile nefes problemlerini değerlendirsek de bu anlamdaki sikayetlerinizi bizimle samimi olarak paylasmaniz önemlidir. Hem estetik hem de güzel nefes alabilen bir burun daha iyi olmaz mi? Iste bizim odun veremeyeceğimiz iki konu. Estetik ve Nefes.

Operasyon zamanı:

Dünya genelinde en çok talep gören ameliyattır. Özel bir durumla karşılaşılmadığı sürece ameliyatlar 2-2,5 saat sürmektedir. Son yıllarda cerrahi alanda yaşanan gelişmelerle operasyonlar çok daha rahat geçmektedir. Narkoz esnasında herhangi bir ağrı duymazsınız. Halk arasında cesaret iğnesi adı verilen bir ilaçla ameliyat öncesi korku ve endişenizin giderilmesi sağlanır. Ameliyatınız biter bitmez uyandırılırsınız.

Operasyon sonrası:

Eskiden yaşanan ameliyat sonrası ağrı ve bez tamponların çıkarılmasında yaşanan acı artık tarihe karıştı. Bez tamponların yerine kullanılan silikon tamponlar hem nefes almayı kolaylaştırıyor hem de çıkartılması esnasında hiç acı hissettirmiyor. Ameliyat sonrasında ise neredeyse hiç ağrı hissedilmiyor. Günümüzde, gözaltındaki morarmalar ve burundaki şişlikler eskiye nazaran daha hafif ve iyileşme süresi daha kısadır. Ameliyattan sonra dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise buruna ve yüze darbe almamak ve 8 hafta gözlük kullanmamaktır.

İletişim Formu