Skip to main content

Dudak dolgusu, dudakların doğal formunu ve görünümünü iyileştirme amacıyla yapılan bir estetik müdahaledir. Dudak dolgusu sonrası, dudaklar daha dolgun ve daha belirgin hale gelir. Bu sayede doğal formlarına kavuşurlar.

Yapılan müdahale sonrasında bazı küçük adımlar izleyerek dudaklarınızın kısa zamanda iyileşmesini ve en iyi sonuç almanızı sağlayabilirsiniz. Öncelikle dudak dolgusu sonrasında ağrı kesici ilaçlar kullanabilirsiniz. Uzman doktorunuzdan tarafından verilen talimatlara uygun olacak şekilde davranılmalıdır.

Dudak Dolgusu Sonrası Uygulama Süreci Nasıl İlerler?

Geçirilen operasyon sonrası dudaklarınızı nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Dudaklarınızın kurumaması için nemlendirici kremler kullanabilirsiniz. Sıcak suya maruz kalmaktan kaçının ve yüzünüzü yıkarken sıcak su kullanmayın. Ayrıca, uygulama ertesi doktorunuzun size verdiği talimatlara uyarak iyileşmesini bekleyin. Bu süreçte dudaklarınıza zarar vermemeye özen gösterin.

Dudak dolgusu enjeksiyonundan sonra tedavi bölgesinde şişlikler ve morluklar oluşabilir. Bunların engellenmesi için uygulanan tedavinin ardından her 2 saatte bir 15 dakika arayla dudağa buz uygulaması yapılmalıdır. Buz doğrudan dudağa temas ettirilmemeli, temiz ve yumuşak bir beze sarıldıktan sonra uygulanmalıdır.

Buz kompresi dudak dolgusunu izleyen ilk 24 saat içerisinde aksatılmadan yapılmaDudak Dolgusulıdır. Bu sayede dudak dolgusu sonrası iyileşme süreci daha hızlı bir şekilde geçmeye başlar. Buz kompresine rağmen dudakta şişlik ve morluk oluşması normal bir durum olmakla birlikte genellikle enjeksiyonu izleyen 3-4 gün içerisinde kendiliğinden kaybolur.

Dudak dolgusu enjeksiyonunu izleyen birkaç saat içinde dudakların çok fazla büzülmemesine dikkat edilmeli ve ilk 24 saat makyaj vb. işlemlerden uzak durulması gerekmektedir.

Dudak Dolgusu Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Devam Eder?

Geçirilen operasyondan sonra iyileşme süreci kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir. Genellikle, dudak dolgusu sonrası birkaç gün için de dudakların şişliği azalır ve dudakların iyileşme süreci başlamış olur. Bu süreçte, dudaklarınızda hafif bir şişlik ve ağrı olabilir. Bunun olması gayet normaldir ve zamanla geçer.

Yapılan müdahale sonrası iyileşme süreci birkaç gün içinde tamamlanır. Ancak bazı durumlarda daha uzun bir süre de iyileşme görülür. Bu nedenle, doktorunuzun size verdiği tavsiyelere uyarak iyileşme sürecini daha sağlıklı bir şekilde tamamlamış olursunuz.

Join the discussion 2 Comments

 • sklep dedi ki:

  Wow, superb blog structure! How long have you ever been running a blog
  for? you made blogging look easy. The total look of your website is great,
  as well as the content material! You can see similar here e-commerce

 • sklep online dedi ki:

  For newest information you have to pay a visit internet and
  on web I found this website as a best web site for most up-to-date updates.
  I saw similar here: Sklep online

OP. DR. UFUK ASKEROĞLU

OP. DR. UFUK ASKEROĞLU
Size nasıl yardım edebilirim?