Skip to main content

Uygulanacak soğuk kompres ile 2 gün içinde şişkinlikler hızla inmeye başlar. 7. Günden sonra hastamız kendi hayatına normal bir şekilde devam etmeye başlar. Burun ucu estetiği iyileşme süreci tam olarak 6-12 ay içinde tamamen iyileşir.

Burun Ucu Estetiği Nedir?

Burun kemersiz (kemik çıkıntısı olmayan) ve şeklen herhangi bir deformite yok ise açık ve detaylı bir operasyona girmeyebiliriz. Burun ucu dar, kalın, aşağıda, düşük gibi formlardan herhangi birine sahipse sahip ise burnun genel görüntüsü çok daha moral bozucu olabilir.

Bu durumlarda açık ve kemik yapısını düzeltmeyi amaçlayan bir ameliyata gerek kalmadan yalnızca burun ucuna müdahale yapılarak son derece kusursuz bir görünüm elde edebiliyoruz. Bu nedenle operasyon sonrası şişlik ve ödem çok daha fazla küçük olur ve hastaların genelde burun ucu estetiği iyileşme süreci tam anlamıyla 6-12 ay arasında iyileşmiş olur. 2-3 gün içinde de normal yaşantılarına dönebilir.

Unutmayınız ki basit işlem her zaman en iyi işlem değildir. Aksine burun ucu estetiği ile kusursuz burun estetiği yakalamak ciddi bir deneyim ister. Bu nedenle doktorunuzun bu konudaki tecrübesini ve görüşünü sormanız kritik olabilir. Bu yöntemi uzun zamandır kullanmaktayız ve muayene sırasında uygunluğunuza göre bu anlamda da değerlendiriyor olacağız.

Burun Ucu Estetiği İyileşme Süreci

Burun Ucu Estetiği Ameliyat Süreci Nasıldır?

İdeal burun yapısında, dudak ile burun arasındaki açı 90-100 derece aralığında olması gerekir. Hastada mevcut olan düşüklük, kıkırdak yapı üzerinde gerçekleştirilecek işlemlerle yüz hattına en uygun açıya getirilir. Açıya göre de burun ucu estetiği iyileşme süreci değişkenlik gösterebilir . Burun ucu estetiği operasyonlarında kapalı burun ameliyatı uygulanır.

Farklı açılardan çekilen yüz fotoğrafları ele alıp değerlendirerek hasta ile yapılan görüşmelerde istenilen görünüşe karar verilir ve ameliyat gerçekleştirilir. Yaklaşık 1 saat süren ve isteğe bağlı olarak genel ya da lokal anestezinin uygulandığı operasyonlarda hasta aynı gün içerisinde taburcu edilir ve burun ucu estetiği ameliyat süreci bu şekilde sona ermiş olur.

Burun Ucu Estetiği Kaç Yıl Sürer?

Burun ucu estetiği, burun estetiği ameliyatlarının bir türüdür ve burun ucunun şeklinin değiştirilmesini hedefler.

Bu ameliyatın etkisi, kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir aynı şekilde kişiden kişiye göre de burun ucu estetiği iyileşme süreci farklılıklar gösterebilir. Genellikle birkaç yıl sürebilir. Ancak, burun ucu estetiği ameliyatının etkisi süresince burun bölgesinde meydana gelebilecek doğal yaşlanma süreçleri be burun kemiğinin doğal olarak değişmesi gibi faktörler de etkisi süresini etkileyebilir. Bu nedenle, burun ucu estetiği ameliyatının etkisi tam olarak kaç yıl süreceği konusunda net bir süre verilemez. Cerrahınız size ameliyatın beklendiği etkileri ve etkisi süresini daha net bir şekilde anlatabilir.

Join the discussion One Comment

  • sklep dedi ki:

    Wow, marvelous weblog layout! How long have you been blogging for?
    you make blogging look easy. The whole look of your site is
    excellent, as smartly as the content material!
    You can see similar here sklep internetowy

OP. DR. UFUK ASKEROĞLU

OP. DR. UFUK ASKEROĞLU
Size nasıl yardım edebilirim?