Skip to main content

Emsculpt Neo Sonrası

Emsclup neo vücudu şekillendirirken aynı anda kas yaptıran ameliyatsız bir medikal müdahale işlemidir. Emsculpt neo sonrası bireyler daha güzel görünümlü bir vücut yapısına sahip olurlar. ABD Federal Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından etkisi onaylanmış bir uygulamadır. Yüksek yoğunluklu odaklanmış elektromanyetik (HIFEM) teknolojisiyle radyo frekanslarını kullanarak karın kası, kol sıkılaştırma gibi alanlarda hiçbir cerrahi müdahale olmadan vücudun yağ yakmasını sağlar.

Radyo frekans enerjisi ile çalışan ilk kas şekillendirme teknolojisi olan emsculpt neo, radyo frekans dalgaları sayesinde kan akışını hızlandırır ve vücuttaki yağ oranını azaltır. Aynı zamanda kasları HIFEM enerjisi öncesinde ısıtarak kas oranında daha etkili bir artış sağlayabilir. Bu sayede vücuttaki kas oranında yaklaşık %25’lik bir artış yaratırken yağ oranında ise %30 azalma gerçekleşir. Vücudu, inceltirken aynı zamanda şekil kazandıran emsculpt neo, güvenli uygulaması sayesinde vücudu fazla ısıya karşı korumaktadır.

Emsculpt Neo Sonrası

Emsculpt Neo Sonrası ile Karın Kasları

Karın bölgesi insan vücudunda en çok yağ kütlelerinin toplandığı bölgedir. Vücutta toplam bir sıkıştırma için gerekli olan yağ yakımı ve kas oluşumu emsculpt neo uygulaması ile karın bölgesine de müdahale edilebilir. Abdominal bölgeye uygulanan işlem, kas dokusunu belirginleştirerek daha düz ve sıkı bir karın görünümü sağlar.

Emsculpt neo sonrası karın kasları 20.000 mekik hareketine denk gelen vücut hareketi oluşturur. İlk seanstan itibaren karında biriken yağların kaybolmasını ve abdominal bölgedeki kasların uyarılmasını sağlar.

Emsculpt Neo Sonrası ile Kol Kasları

Zaman zaman ihmal edilen ama aslında önemli olan kol bölgesinde sıkılaşma ihtiyacını karşılamak amacıyla geliştirilmiş kol uygulaması, ilk defa 2019 yılında ortaya çıkmış ve geliştirilmeye başlanmıştır. Emsculpt neo, kol bölgesine uygulandığında, kolajen ve elastin liflerin azalmasına bağlı olarak derinin sıkılığını kaybetmesi nedeniyle oluşan sarkmaları gidermesiyle olur.

Emsculpt neo sonrası alt ve üst kollara daha canlı ve sıkı bir görünüm kazandırır. Emsculpt neo işlemi özellikle kadınların kollarında oluşan ve gidermekte zorlandıkları yağlanmaya karşı etkili ve rahat bir işlemdir. Bu işlem, arka ve ön kol olarak bilinen iki farklı bölgeye ayrı ayrı uygulanan bir işlemdir.

Emsculpt Neo Süreci Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlıklı bir beslenme düzenine sahip olunması tavsiye edilir. Beslenme düzeni emsculpt neo işlemi sürecinde de büyük bir önem taşımaktadır. Doğru beslenme programı ile birlikte yürütülen işlemlerde daha kısa zamanda ve daha etkili sonuçlar alınabilmektedir. Bu süreçte protein ağırlıklı ve düşük yağlı besinler tüketmek uzmanlar tarafında önerilmektedir.

Bu süreç içerinde günlük ortalama 2.5-3 litre su tüketimine özen göstermek, detoks suları ve yağ yakımını destelemekte önemlidir. Emsculpt neo verimini arttırmak için bu dönemde alkol tüketimi sınırlandırılması tavsiye edilir. Fiziksel aktivitelerin arttırılması bu sürecin olumlu geçmesini etkileyecek önemli faktörlerdendir.

Emsculpt Neo Sonrası Sonuç Dönemi

Uygulamanın somut sonuçları 2-4 hafta içinde gözle görülebilir hale gelir. Kişilerin vücut kitle endeksi oranlarına bağlı olarak yağ dokusu daha yoğun olanlara göre biraz daha zaman alsa da ilk seanstan sonra belirgin bir fark görmekte mümkün olabilir. Emsculpt neo sonrası en belirgin sonuçlar seanslar bittikten yaklaşık 2-3 ay sonra ortaya çıkmaya başlar.

OP. DR. UFUK ASKEROĞLU

OP. DR. UFUK ASKEROĞLU
Size nasıl yardım edebilirim?