Skip to main content

Cilt bakımı için uygulanan etkili bir tekniktir. Cilt temizliği, cilt tonizasyonu, cilt nemlendirme ve cilt yenileme işlemlerini bir arada yaparak cilt dokusunu iyileştirmeyi amaçlar. Hydrafacial cilt bakımı, bir makine aracılığıyla uygulanır ve genellikle bir doktor veya cilt bakım uzmanı tarafından yapılır.

 

Hydrafacial, çeşitli cilt sorunlarına çözüm bulmak için kullanılabilir, ancak genellikle cilt parlaklığını ve nem dengesini artırmak, cilt yüzeyindeki lekeleri azaltmak ve cildin daha pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlamak amacıyla kullanılır. Bu teknik, tüm cilt tipleri için uygun olup, genellikle yalnızca birkaç seansta yapılır ve ciltte hemen sonuçlar gösterir.

 

Ciltteki antioksidanları artırmak ve cilt hücrelerinin yenilenmesini teşvik etmek için bazı özel kimyasal maddeler de uygulanabilir. Bu işlem güzel bir cilt görünümü elde etmek için popülerdir ve genellikle estetik bir merkezde ya da bir cilt bakım salonunda yapılır.

Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial Cilt Bakımı Öncesi Yapılması Gerekenler?

İşlemin öncesinde, cilt bakım doktorunuzdan bir randevu alınması önerilir. Bu randevuda, cilt durumunuz ve hedefleriniz hakkında bir değerlendirme yapılır ve size en uygun cilt bakımının nasıl yapılacağı hakkında bilgiler verilir.

 

Ciltteki tüm makyaj ve kozmetik ürünlerinin temizlenmesi önemlidir. Ciltteki yaraların ve lezyonların olup olmadığı kontrol edilir ve bunlar varsa, işlemin yapılıp yapılmayacağı konusunda doktorunuz tarafından karar verilir. Eğer ciltte lezyonlar varsa, bu lezyonların önce tedavi edilmesi gerekebilir. Hydrafacial cilt bakımı öncesinde, cilt bakım doktorunuz size cilt bakımı sırasında ne olacağı hakkında bilgi verecektir. Eğer gerekli ise, cilt bakımı sırasında kullanılacak kimyasal maddeler hakkında bilgi verecektir.

 

Hydrafacial Cilt Bakımı Sonrası Yapılması Gerekenler?

İşlemin sonrasında, cilt bakım doktorunuz size cilt bakımı sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgiler verecektir. Genellikle, cilt bakımı sonrası ciltte biraz kızarıklık olabilir ve ciltte hafif bir kaşıntı hissi olabilir. Bu durumlar genellikle geçici olup, birkaç saat içinde geçer.

 

Çok özel bir bakım gerektirmemektedir. Dikkat edilmesi gereken nokta o gün yüzünüzün yıkanmaması gerekmektedir. Bir gün boyunca yüzünüze hiçbir şey sürülmemesi tavsiye edilir.

 

Uygulama sonrası doktorunuzun önerdiği gibi cilt bakım ürünlerini kullanmaya devam edin. Cilt bakımı ertesi cildinizi aşırı güneş ışığından ve havadaki kuruluktan koruyun. Ayrıca, hydrafacial cilt bakımı sonrası ciltteki herhangi bir problem ya da sorunuz olursa, cilt bakım profesyonelinize danışın.

Join the discussion One Comment

  • Wow, awesome weblog structure! How long have you been blogging for?
    you made running a blog glance easy. The whole glance of your site is magnificent, as well as the content material!
    You can see similar here e-commerce

OP. DR. UFUK ASKEROĞLU

OP. DR. UFUK ASKEROĞLU
Size nasıl yardım edebilirim?