Skip to main content

Kapalı burun estetiği Nedir?

Kapalı burun estetiği, burunda herhangi bir ameliyat kesiği olmadan tamamen burun içinden uzman doktorlar tarafından yapılması uygun görülen bir tekniktir. Hastalarım çoğunlukla kapalı burun operasyonu istemektedir bunun nedeni bu ameliyatın iz bırakmamasıdır. Ancak bilinmesi gerekmektedir ki açık burun operasyonlarında da uyguladığımız teknikten dolayı iz kalmadan güzel ve sağlıklı bir burun elde etmek mümkündür.

Kapalı Burun Operasyonu Nasıl Gerçekleşir?

Burun estetiği ortalama 2-2.5 saat süren bir ameliyattır. Burun estetiğinden sonra eğer silikon tampon kullanıldıysa eğer 5 ile 7 gün arasında tampon çıkartılır, dikişler de o süre içinde alınır. Yapılan ameliyatın durumuna göre hasta 2-8 gün içinde kontrole gelir.

 

Toplum tarafından sanılanın aksine  hastalar arasında da tabu haline gelen tampon korkusu da kullandığımız silikon sayesinde tamponlarla tamamen yok olmuş durumda olur. Çünkü eski bez tamponlar gibi çıkartırken acı vermediği gibi içindeki delikler sayesinde hasta kapalı burun operasyonu geçirdikten sonra hemen rahatlıkla nefes alabiliyor.

Ameliyat ertesi iyileşme döneminde hissedilen ağrı oldukça düşüktür. Çoğu hastamız silikon tamponun çıkma anını bile hissetmiyor. Bu sebeple burun estetik ameliyatı ile ilgili ameliyat sonrası dönem hiçbir şekilde hastalarımızı korkutmasına gerek yoktur. Genellikle hastalarımızdan burun estetiği süresince hiçbir şekilde ağrı hissedilmediği konusunda geribildirim alırız.

Kapalı Burun Operasyonu ile Açık Burun Operasyonu arasındaki farklar nelerdir?

Kapalı burun ameliyatı ve açık burun ameliyatı, burun estetiğinin cerrahisi sırasında kullanılan iki farklı yöntemdir. Ameliyat sırasında, burun bölgesinin içine girilmez. Bu yöntemde, burun bölgesinde küçük delikler açılarak burun kemikleri ve kıkırdakları düzeltilir. Açık burun operasyonu ise burun kemikleri ve kıkırdakları düzeltir.

Bu iki yöntem arasında en belirgin fark, ameliyat sırasında burun içine girilip gerilmemesidir. Açık burun estetiği daha fazla müdahale gerektirir ve daha fazla zaman alır, ancak bazı durumlarda daha etkili bir sonuç verilebilir. Kapalı burun operasyonu ise daha hafif bir müdahale olup daha kısa sürede yapılabilir, ancak bazı durumlarda daha sınırlı bir sonuç verme potansiyeline sahip olabilir. Hangi yöntemin sizlere daha uygun olduğunu, doktorunuz tarafından sizlere önerilecektir.

Join the discussion One Comment

  • dobry sklep dedi ki:

    Wow, amazing weblog format! How long have you ever been blogging for?

    you made running a blog glance easy. The total look of your site is great, let alone the content!
    You can see similar here sklep internetowy

OP. DR. UFUK ASKEROĞLU

OP. DR. UFUK ASKEROĞLU
Size nasıl yardım edebilirim?